گروه تعاون الحیاة

مسئولیّت انسان بودن !
انفاق در اسلام امرى بزرگ و تربیتى انسانى و عظیم، و جهتگیریى الٓهى و ریشه‌دار است. به همین جهت است که اسلام مردمان را به بخشنده دستى و بخشندگى بر مى‏انگیزد.
و قرآن و حدیث مردمان را بر انفاق برانگیخته و چنان خواسته‏اند که آدمى بخشندگى و انفاق را از اخلاق نیکو و نشاط انگیز خود قرار دهد، و با تأکیدهایى گوناگون، و تعلیمهایى مختلف، و تعبیرهایى متفاوت، همگان را به آن فرا خوانده‏اند.
گرچه رفع فقر و استضعاف از جهان شیعه و عالم انسانی نیازمند حاکم شدن فرهنگ منهای فقر و نگاه حاکمیتی به دستورات حیات بخش اهل بیت است لیکن وظیفه شیعی و انسانی از دوش کسی برداشته نیست و همگی باید خود را در قبال دردمندی مستضعفان و محرومیت رنج کشیدگان مسئول بدانند.
گروه تعاون الحیاه نامیست که بر جریانی چند ساله نهاده شده ست. جریانی که از ابتدا با تهیه ارزاق در مناسبتهای ویژه مانند ماه مبارک رمضان برای گروهی محدود از مستضعفان آبرومند شروع شد و بتدریج با اعتماد بوجود آمده به فعالیت خود گسترش داد.
امروز گروه تعاون الحیاه در چند محور گوناگون مشغول به فعالیت است که از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- جمع‌آوری غذاهای اضافی سفره‌های رنگین افطار و مهمانی‌ها، و رساندن آن به خانواده‌هایی که از حداقل توانایی برای تهیّه سفره‌ای ساده محروم‌اند.
۲- تهیّه بسته های ارزاق در دو برهه از سال (رمضان و شب عید نوروز) که با تأمین مواد خام (عموما گوشت گوسفند و برنج ایرانی) برای صد خانوار در سال ۸۶ آغاز شد و به مناسبت ماه رمضان امسال، حداقل حدود هزار بسته ارزاق تهیّه و توزیع گردید.اکنون با توجه به گستردگی و تنوع نیازهای خانواده های محروم، این گروه در زمینه تامین هزینه های درمان، جهیزیه، مسکن، ازدواج و اشتغال نیز کمک می کند.

برای ارتباط با ما و اقدام برای بر طرف کردن بخشی از این نیاز ها، فرم پیوست این جزوه را تکمیل نمایید یا وجوه مورد نظر را به شماره کارت‌های ذیل واریز نمایید:
۱- امور فرهنگی (تأمین کتب درسی دانش‌آموزان و دانشجویان، هزینه‌های تحصیلی از قبیل شهریه، خوابگاه و…)

شماره کارت: ۳۸۰۲-۲۸۳۴-۲۹۱۰-۵۰۲۲ (به نام مرتضی کیا)

۲- تأمین کالاهای اساسی و هزینه‌های ضروری (تأمین ارزاق اساسی از قبیل: مرغ، گوشت و… و هزینه‌های ضروری مانند: درمان، جهیزیه، ازدواج، اشتغال و…)
شماره کارت : ۳۷۹۴-۲۸۳۴-۲۹۱۰-۵۰۲۲ (به نام مجید اصغری)
حساب گروه تعاون مربوط به شماره کارت‌های فوق ‌:
۳-۱۲۱۶۴۹۵-۸۰۰۰-۳۴۱ بانک پاسارگاد، شعبه اندرزگو،
به نام آقایان: (مرتضی کیا، مجید اصغری، مصطفی کاظمی)

 

گروه تعاون الحیاه
مهر ۱۳۹۲

 

 

پرداخت
برای پرداخت پول به صندوق قرض‌الحسنهٔ الحیاة می‌توانید از طریق درگاه پرداخت اینترنتی اقدام نمایید یا با اطلاعات درج شده از طریق بانک به صورت حضوری اقدام نمایید: پرداخت از درگاه اینترنتی بانک اطلاعات حساب: بنام آقایان مجید اصغری، مرتضی کیا، مصطفی کاظمی
بانک پاسارگاد شعبه اندرزگو

شماره کارت: 3794-2834-2910-5022
شماره حساب: ۳۴۱۸۰۰۰۱۲۱۶۴۹۵۳

شماره شبا: IR750570034180001216495103

شماره تلفن: ۰۹۱۲۵۷۰۸۳۶۳
اخبار تعاون
اسلام علوی یعنی توحید و عدالت
گروه تعاون الحیاه

قرض الحسنهٔ الحیاه
انتشارات الحیاة
خرید آنلاین کتاب