حذف عنوان «آیت الله‌» از صدر سایت رسمی آیت‌الله سیستانی
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۲۶

این مرجع تقلید برخی از بدیهی‌ترین ابزارهای زندگی معمول را ندارد، زیرا بر این باور است، تا هنگامی که این ابزار‌ها برای عموم مردم قابل دسترسی نباشد، نباید به بیت مرجعیت راه یابد.

در رخدادی کم‌سابقه و دارای معنایی چشمگیر، عنوان «حضرت آیت‌الله العظمی» از صدر پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله العظمی سیستانی، مرجع تقلید برجسته عالم تشیع حذف و در طرح جدید وب‌سایت رسمی این سایت، از لفظ «حضرت آقای سید علی حسینی سیستانی» استفاده شده است.

به گزارش «تابناک»، بی گمان آیت‌الله العظمی سیستانی، یکی از قدرتمند‌ترین علمای دوران معاصر شیعه است؛ قدرتی که برگرفته از سلوک، ساده زیستی و سبک زندگی مؤمنانه این مرجع عالیقدر تشیع و نفوذ معنوی حاصل از این نوع زندگی همراه با ساده زیستیِ حقیقی است؛ آنهایی که به دیدار ایشان در عراق رفته‌اند، یادآور می‌شوند این مرجع تقلید برخی از بدیهی‌ترین ابزارهای زندگی معمول را ندارد، زیرا بر این باور است، تا هنگامی که این ابزار‌ها برای عموم مردم قابل دسترسی نباشد، نباید به بیت مرجعیت راه یابد.

همین سبک زندگی در اصطلاح طلبگی، باعث می‌شود که تنها با مرور فتوای ایشان، صدها هزار عراقی به جنگ تکفیری‌ها بروند و پیشروی سریع این گروهک‌های تروریستی را کند نمایند و این نفوذ تا آنجا پیش رفته که بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل برای رسیدگی به بحران عراق به دیدار این مرجع شیعه می‌رود و کنفرانس خبری‌اش را در بیرون خانه ساده این مرجع تقلید برپا می‌کند؛ رویدادی که شاید در تاریخ کمتر رخ داده باشد.

در این شرایط، در طراحی جدیدِ وب سایت‌ آیت الله سیستانی شاهد یک اتفاق کم سابقه بوده‌ایم و آن هم حذف عنوان «حضرت آیت الله العظمی» از صدر سایت و برخی اخبار و جایگزینی نام «حضرت آقای سید علی حسینی سیستانی»میباشد.


پاسخ دهید

اسلام علوی یعنی توحید و عدالت
گروه تعاون الحیاه

قرض الحسنهٔ الحیاه
انتشارات الحیاة
خرید آنلاین کتاب