آیت الله مظاهری : شیعه به کسی امام می گوید که بتواند حکومت اسلامی را پیاده کند که درآن اختلاف طبقاتی و ظلم نباشد
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۲

امیرالمؤمنین در خطبه‌ای می‌فرمایند: ای مسلمان‌ها! اینجا یک نفر فقیر نیست و همه از نظر خوراک و پوشاک و مسکن و ازدواج در رفاهند.

آیت الله مظاهری :
شیعه به کسی امام می گوید که بتواند حکومت اسلامی را پیاده کند که درآن اختلاف طبقاتی و ظلم نباشد

mazaheri

 

به گزارش شفقنا حضرت آیت الله مظاهری در ادامه درس های ماه مبارک رمضان در رابطه با ویژگی های امام معصوم بیان داشت: معنای اینکه امام را بشناسیم، اینست. یعنی بدانیم از نظر قرآن امام کیست. قرآن می‌گوید امام خلیفۀ مسلمان‌ها، باید خلیفۀ جهان شود و خلیفۀ جهان کسی است که علم ماکان و ما یکون و ما هو کائن داشته باشد.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه، مولا امیرالمؤمنین پنج سال حکومت کرده و مسلمان‌ها سه جنگ برای امیرالمؤمنین جلو آوردند و خیلی مشکل بود و اما در همین مشکل، اقتصاد مسلمان‌ها، اقتصاد سالمی شد و یک نفر فقیر در تمام عالم اسلام نبود.
آیت الله مظاهری در تبیین این برهه از زندگی امام علی افزود: حتی امیرالمؤمنین در خطبه‌ای می‌فرمایند: ای مسلمان‌ها! اینجا یک نفر فقیر نیست و همه از نظر خوراک و پوشاک و مسکن و ازدواج در رفاهند. شیعه به این امام می‌گوید. آنکه بتواند اقتصاد اسلام را پیاده کند که یک نفر فقیر نباشد. بتواند حکومت اسلام را پیاده کند که در آن حکومت اختلاف طبقاتی و ظلم و جنایت و حیف و میل و غیره نباشد. شیعه به این امام می‌گوید و این منحصر به دوازده نفر است.


پاسخ دهید

اسلام علوی یعنی توحید و عدالت
گروه تعاون الحیاه

قرض الحسنهٔ الحیاه
انتشارات الحیاة
خرید آنلاین کتاب